TIISTAIKILPAILUT 2011, TULOKSET

TULOSTAULUKKO 2011 (excel)

13.9.2011 Kauden päätös
* Pelicanin oikea mittaluku on 1,29. Tämän johdosta kaikki kauden ison luokan tulokset tullaan vielä laskemaan uudelleen,
   joten lopputulokset ovat ison luokan osalta alustavat.(13.9.11)

* Pelicanin tulokset laskettu uudelleen oikealla mittaluvulla. Mahdolliset sijamuutokset mainittu kunkin kilpailun yhteydessä.
   Pisteet korjattu myös tulostaulukkoon. Kokonaistilanteessa ei tapahtunut muutoksia uudelleenlaskennan johdosta. (14.9.11)

* Pieni luokka: Karoliinan kerroin korjattu koko kaudelle 1,15 todistuksen päivityksen seurauksena. Mahdolliset sijamuutokset
   mainittu kunkin kilpailun yhteydessä. Pisteet korjattu myös tulostaulukkoon. Kokonaistilanteessa Relax nousi kolmanneksi
   Karoliinan edelle. (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     HARRI PELTONIEMI yksin     VIOLETTA      
Delphia 37        SGV     1,14     18:10     19:43:57     1:47:06
2     LYS1     TOMMI LAAKSO     PELICAN      
Elan 37  SGV     1,29     18:10     19:33:28     1:47:40
3     LYS1     PETER KONRATJEFF     MILLA
MANDA First 345    SGV     1,16     18:10     19:43:42     1:48:41
4     LYS1     ARI SAKKO     IRENE
First 31.7     1,19     18:10     19:43:15     1:50:58
5     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     19:44:51     1:52:52
6     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:40:21     1:52:56
7     LYS1     KLAUS HELMINEN     MMX    
X412     1,32     18:10     19:36:01     1:53:32
8     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     19:44:21     1:56:03
9     LYS1     JUHA JÄRVINEN SVK     ALEXIA
Sun Odessey 40.9     1,27     18:10     19:47:07     2:03:20
                            
1     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:15     19:18:54     1:10:55
2     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:15     19:18:04     1:12:31
3     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:15     19:18:48     1:13:22
4     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:15     19:20:23     1:15:11
5     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:15     19:24:03     1:19:24
6     LYS2     JYRKI FURUHOLM     EMILIA          
H-vene     1,08     18:15     19:29:46     1:20:44

 

6.9.2011
* Pelican: kerroin korjattu, ei sijamuutoksia (14.9.11)
* Karoliina: kerroin korjattu, sijamuutos 3 > 4 (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     TOMMI LAAKSO      PELICAN      
Elan 37  SGV     1,29     18:10     19:42:22     1:59:09
2     LYS1     ARI SAKKO     IRENE
First 31.7     1,19     18:10     19:52:10     2:01:34
3     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:48:54     2:03:37
4     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     19:53:02     2:10:51
5     LYS1     PETER KONRATJEFF     MILLA MANDA
First 345    SGV     1,16     18:10     20:04:07     2:12:22
6     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     20:02:43     2:18:38
7     LYS1     HENRI TERVONEN     AVALANCHE II
Sirena 385     1,23     18:10     20:06:22     2:23:07
                            
1     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:15     19:21:11     1:13:27
2     LYS2     RISTO PASENIUS   Yksin     NIDO        
Artina 33                  GV     1,11     18:15     19:21:27     1:13:45
3     LYS2     JAAKKO LUOSTARINEN     MARTINA 2     
Inferno 26     1,13     18:15     19:21:29     1:15:07
4     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:15     19:21:12     1:16:08
5     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:15     19:21:28     1:16:26
6     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:15     19:23:37     1:18:54
7     LYS2     PERTTI EKHOLM     CAYENNE
Avance 245 SGV     0,99     18:15     19:40:10     1:24:18

 

30.8.2011
* Pelican: kerroin korjattu, sijamuutos 2 > 3 (14.9.11)
* Karoliina: kerroin korjattu, ei sijamuutoksia (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     19:31:15     1:40:45
2     LYS1     PETER KONRATJEFF     MILLA MANDA
First 345    SGV     1,16     18:10     19:40:30     1:44:58
3     LYS1     TOMMI LAAKSO      PELICAN      
Elan 37  SGV     1,29     18:10     19:31:27     1:45:04
4     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:36:57     1:48:41
5     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     19:38:29     1:52:22
6     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     19:41:54     1:53:02
7     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     19:45:21     1:53:27
8     LYS1     HENRI TERVONEN     AVALANCHE II
Sirena 385     1,23     18:10     19:49:42     2:02:37
DNF     LYS1     HARRI PELTONIEMI yksin     VIOLETTA      
Delphia 37        SGV     1,14     18:10     DNF      DNF
                            
1     LYS2     RISTO PASENIUS   Yksin     NIDO        
Artina 33                  GV     1,11     18:15     19:39:54     1:34:14
2     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:15     19:43:40     1:38:25
3     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:15     19:44:09     1:42:31
4     LYS2     JAAKKO LUOSTARINEN     MARTINA 2     
Inferno 26     1,13     18:15     19:47:10     1:44:08
5     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:15     19:49:56     1:49:10
6     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:15     19:50:00     1:49:15
7     LYS2     PERTTI EKHOLM     CAYENNE
Avance 245 SGV     0,99     18:15     20:22:43     2:06:26
DNF     LYS2     HEIKKI ALATALO yksin     GILDA   
Jeanneu Sun Odyssey 30 ip  SVK     1,13     18:15     DNF      DNF

 

23.8.2011
* Adela yksin, tulos korjattu klo 21.50
* Karoliina: kerroin korjattu, ei sijamuutoksia (14.9.11)
Sija     Luok-ka     Kippari     Veneen nimi     Mitta-luku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     18:44:22     0:42:36
2     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     18:50:20     0:50:25
3     LYS1     ARI SAKKO     IRENE
First 31.7     1,19     18:10     18:53:20     0:51:34
4     LYS1     PETER KONRATJEFF yksin     MILLA MANDA
First 345    SGV     1,15     18:10     18:55:36     0:52:26
5     LYS1     JARMO LARIKKA     LE BARON
Fingulf 34     1,17     18:10     18:55:28     0:53:11
6     LYS1     HENRI TERVONEN     AVALANCHE II
Sirena 385     1,23     18:10     19:01:05     1:02:49
7     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     19:01:39     1:03:31
8     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     19:04:22     1:04:41
9     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     19:03:29     1:07:55
10     LYS1     ROLF BLOMQVIST     OFELIA        
Sun Odyssey 32 GV     1,16     18:10     20:11:15     2:20:39
                            
1     LYS2     KLAUS RELANDER yksin     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:15     18:58:48     0:48:37
2     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:15     18:58:26     0:49:57
3     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:15     18:59:26     0:51:05
4     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:15     19:03:03     0:55:15
5     LYS2     JAAKKO LUOSTARINEN     MARTINA 2     
Inferno 26     1,13     18:15     19:04:16     0:55:40
6     LYS2     PERTTI EKHOLM     CAYENNE
Avance 245 SGV     0,99     18:15     19:11:53     0:56:18
7     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:15     19:07:39     1:00:32

 

16.8.2011
* Kisan lähetyksessä liputus ei mennyt ihan kilpailuohjeen mukaisesti. LYS1 lähti klo 18.10 ja osa LYS2 myös. Niiden aika, jotka LYS2:sta lähtivät toisessa lähdössä, lähtöajaksi on merkitty 18.19.
* Tulokset päivitetty 23.8.2011: Relaxin aika korjattu, Cayenne lisätty tulosluetteloon ja Luminosalle annettu 4 min hyvitys lähtöproseduurien vuoksi.
  Lisätiedot kilpailupäällikkö Harri Peltoniemi.

* Pelican: kerroin korjattu, sijamuutos 2 > 3 (14.9.11)
* Karoliina: kerroin korjattu, sijamuutos 3 > 4 (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mitta-luku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     19:55:25     2:10:43
2     LYS1     HARRI PELTONIEMI yksin     VIOLETTA      
Delphia 37        SGV     1,14     18:10     20:10:04     2:16:52
3     LYS1     TOMMI LAAKSo     PELICAN      
Elan 37  SGV     1,29     18:10     19:56:53     2:17:53
4     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     20:06:07     2:18:10
5     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     19:59:03     2:18:29
6     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:14     20:04:52     2:18:35
7     LYS1     ARI SAKKO yksin     IRENE
First 31.7     1,15     18:10     20:11:29     2:19:42
8     LYS1     NICLAS GORDIN     SOLBÅTEN
Scanmar 345 SGV     1,17     18:10     20:10:10     2:20:35
9     LYS1     PETER KONRATJEFF     MILLA MANDA
First 345    SGV     1,16     18:10     20:11:29     2:20:55
10     LYS1     RIIKONEN JUHA     MISS PIGGY  
Beneteau First 31.7 HR SGV     1,19     18:10     20:08:31     2:21:02
11     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     20:04:46     2:21:09
12     LYS1     HENRI TERVONEN     AVALANCHE II
Sirena 385     1,23     18:10     20:06:08     2:22:50
                            
1     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:10     19:31:00     1:29:54
2     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:10     19:31:32     1:33:45
3     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:19     19:44:09     1:37:55
4     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:19     19:44:36     1:38:26
5     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:10     19:37:19     1:40:24
6     LYS2     PERTTI EKHOLM     CAYENNE
Avance 245 SGV     0,99     18:19     20:05:13     1:45:09

 

9.8.2011
* Martina II /Luostarinen yksin, aika korjattu. Ei vaikutusta sijoituksiin. 17.8.11
* Pelican: kerroin korjattu, ei sijamuutoksia (14.9.11)
* Karoliina: kerroin korjattu, ei sijamuutoksia (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     TOMMI LAAKSO     PELICAN      
Elan 37  SGV     1,29     18:10     19:16:29     1:25:46
2     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:18:43     1:25:53
3     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     19:23:54     1:27:56
4     LYS1     ARI SAKKO     IRENE
First 31.7     1,19     18:10     19:24:33     1:28:42
5     LYS1     HENRI TERVONEN     AVALANCHE II
Sirena 385     1,23     18:10     19:24:34     1:31:43
                            
1     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:10     19:18:49     1:19:08
2     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:10     19:20:36     1:21:11
3     LYS2     JAAKKO LUOSTARINEN yksin     MARTINA 2     
Inferno 26     1,12     18:10     19:24:51     1:23:49
4     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:10     19:26:41     1:25:07
5     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:10     19:25:09     1:26:25
6     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:10     19:26:31     1:27:59

 

2.8.2011 Syyskauden avaus
* Karoliina: kerroin korjattu, ei sijamuutoksia (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     19:12:44     1:17:47
2     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:23:08     1:31:25
3     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     19:27:08     1:31:47
4     LYS1     ARI SAKKO     IRENE
First 31.7     1,19     18:10     19:28:43     1:33:40
5     LYS1     HARRI PELTONIEMI yksin     VIOLETTA      
Delphia 37        SGV     1,14     18:10     19:32:11     1:33:41
6     LYS1     RIIKONEN JUHA     MISS PIGGY  
Beneteau First 31.7 HR SGV     1,19     18:10     19:29:33     1:34:39
7     LYS1     HENRI TERVONEN YKSIN     AVALANCHE II
Sirena 385     1,19     18:10     19:31:38     1:37:08
8     LYS1     ROLF BLOMQVIST     OFELIA        
Sun Odyssey 32 GV     1,16     18:10     19:42:55     1:47:47
                            
1     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:15     19:29:38     1:25:50
2     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:15     19:32:36     1:26:08
3     LYS2     PERTTI EKHOLM     CAYENNE
Avance 245 SGV     0,99     18:15     19:43:05     1:27:12
4     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:15     19:30:56     1:27:19
5     LYS2     JAAKKO LUOSTARINEN     MARTINA 2     
Inferno 26     1,13     18:15     19:32:47     1:27:53
6     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:15     19:32:54     1:29:35
7     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:15     19:33:11     1:29:54
8     LYS2     HEIKKI ALATALO yksin     GILDA   
Jeanneu Sun Odyssey 30 ip  SVK     1,14     18:15     19:41:03     1:38:05

 

14.6.2011 Kevätkauden viimeinen kisa, leppoisia lomatuulia kaikille!
* Pelican: kerroin korjattu, ei sijamuutoksia (14.9.11)
* Karoliina: kerroin korjattu, sijamuutos 3 > 4 (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     19:48:55     2:02:39
2     LYS1     TOMMI LAAKSO      PELICAN      
Elan 37  SGV     1,29     18:10     19:49:47     2:08:43
3     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     19:56:47     2:15:36
4     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     20:11:58     2:25:08
5     LYS1     JARMO LARIKKA     LE BARON
Fingulf 34     1,17     18:10     20:15:54     2:27:18
6     LYS1     JOUKO MÄENPÄÄ       PANDORA      
Pedrik 40             GV     1,21     18:10     20:11:59     2:27:35
7     LYS1     NICLAS GORDIN     SOLBÅTEN
Scanmar 345 SGV     1,17     18:10     20:18:10     2:29:57
8     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     20:12:25     2:30:34
9     LYS1     HENRI TERVONEN     AVALANCHE II
Sirena 385     1,23     18:10     20:19:42     2:39:31
10     LYS1     HARRI PELTONIEMI yksin     VIOLETTA      
Delphia 37        GV     1,14     18:10     20:40:54     2:52:01
                            
1     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:10     19:20:15     1:17:58
2     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:10     19:19:20     1:19:44
3     LYS2     JAAKKO LUOSTARINEN     MARTINA 2     
Inferno 26     1,13     18:10     19:21:12     1:20:27
4     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:10     19:20:41     1:21:17
5     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:10     19:20:58     1:21:36

 

7.6.2011

Tiedoksi kilpailijoille:
Le Baron on saanut uuden mittakirjansa voimaan 24.5.2011.
Mittakirjan mukainen lys-luku on 1,17, minkä johdosta vene siirtyy kilpailemaan LYS1:een.
Vain kauden ensimmäisen kilpailun tulos on luokasta riippumatta vertailukelpoinen (yhteislähtö, sama rata), joten kyseisen kilpailun pisteet (10) vene saa mukaansa. Muista ajamistaan kilpailuista vene saa aktiivisuuspisteen (1). Muiden veneiden pisteet pysyvät ennallaan.
Kilpailutoimikunta

* Pelican: kerroin korjattu, ei sijamuutoksia (14.9.11)
* Karoliina: kerroin korjattu, sijamuutos 1 >2 (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     19:30:53     1:40:17
2     LYS1     TOMMI LAAKSO      PELICAN      
Elan 37  SGV     1,29     18:10     19:31:00     1:44:29
3     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     19:33:05     1:45:30
4     LYS1     HARRI PELTONIEMI yksin     VIOLETTA      
Delphia 37        SGV     1,14     18:10     19:42:50     1:45:49
5     LYS1     RIIKONEN JUHA     MISS PIGGY  
Beneteau First 31.7 HR SGV     1,19     18:10     19:38:59     1:45:53
6     LYS1     JOUKO MÄENPÄÄ      PANDORA      
Pedrik 40             GV     1,21     18:10     19:38:10     1:46:40
7     LYS1     NICLAS GORDIN     SOLBÅTEN
Scanmar 345 SGV     1,17     18:10     19:41:41     1:47:16
8     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:36:16     1:47:50
9     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     19:42:03     1:49:32
10     LYS1     ARI SAKKO     IRENE
First 31.7     1,19     18:10     19:43:34     1:51:20
11     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     19:42:04     1:53:14
12     LYS1     HENRI TERVONEN     AVALANCHE II
Sirena 385     1,23     18:10     19:43:41     1:55:13
13     LYS1     ROLF BLOMQVIST     OFELIA        
Sun Odyssey 32 GV     1,16     18:10     19:49:43     1:55:40
                            
1     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:16     19:19:46     1:13:19
2     LYS2     KATI LOHVA     KAROLIINA
Mach 925 SGV     1,15     18:16     19:20:50     1:14:34
3     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:16     19:22:58     1:17:00
4     LYS2     JAAKKO LUOSTARINEN     MARTINA 2     
Inferno 26     1,13     18:16     19:24:53     1:17:50
5     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:16     19:25:27     1:19:52
6     LYS2     MIIA SUOMINEN     BIG BABY     
Jon 30     1,05     18:16     19:32:25     1:20:14

 

31.5.2011
* Pelican: kerroin korjattu, sijamuutos 3 > 4 (14.9.11)
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     18:56:45     0:57:58
2     LYS1     RIIKONEN JUHA     MISS PIGGY  
Beneteau First 31.7 HR SGV     1,19     18:10     18:59:00     0:58:18
3     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     18:58:16     1:01:17
4     LYS1     TOMMI LAAKSO     PELICAN      
Elan 37  SGV     1,29     18:10     18:57:40     1:01:29
5     LYS1     JOUKO MÄENPÄÄ      PANDORA      
Pedrik 40             GV     1,21     18:10     19:02:20     1:03:19
6     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     19:01:57     1:03:53
7     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     19:04:59     1:05:25
8     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:04:44     1:08:25
                            
1     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:15     18:59:27     0:51:07
2     LYS2     PEKKA SILVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:15     19:02:55     0:55:06
3     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,15     18:15     19:03:21     0:55:36
4     LYS2     RIKU KARJALAINEN     VILMA
Inferno 28 SGV     1,12     18:15     19:07:23     0:58:40
5     LYS2     PIILEVÄT     SPICA
    0,99     18:15     19:27:50     1:12:06

 

24.5.2011
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:10     19:16:45     1:14:05
2     LYS2     JARMO LARIKKA     LE BARON
Fingulf 34     1,15     18:10     19:18:11     1:18:24
3     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,14     18:10     19:21:56     1:22:00
4     LYS2     JAAKKO LUOSTARINEN     MARTINA 2     
Inferno 26     1,13     18:10     19:24:16     1:23:55
5     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO        
Artina 33                  SGV     1,15     18:10     19:23:18     1:24:17
                            
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     19:40:54     1:52:42
2     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     19:52:55     2:02:28
3     LYS1     HARRI  PELTONIEMI     VIOLETTA      
Delphia 37        SGV     1,18     18:10     19:54:33     2:03:22
4     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:48:48     2:03:30
5     LYS1     TOMMI LAITILA     XITOR
X-34      1,26     18:10     19:48:41     2:04:20
6     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     19:53:47     2:07:39

 

17.5.2011
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS2     JARMO LARIKKA     LE BARON
Fingulf 34     1,15     18:15     19:23:35     1:18:52
2     LYS2     KLAUS RELANDER     YKSIN     ADELA       
Albin Nova              GV     1,11     18:15     19:29:20     1:22:30
3     LYS2     PEKKA SILFVAST     RELAX        
Maxi 999                 GV     1,15     18:15     19:27:28     1:23:20
4     LYS2     JYRKI FURUHOLM     EMILIA          
H-vene     1,08     18:15     19:36:01     1:27:29
5     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,14     18:15     19:32:13     1:28:01
                            
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN    
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     19:47:36     2:01:01
2     LYS1     ARI SAKKO     IRENE
First 31.7     1,19     18:10     19:58:41     2:09:19
3     LYS1     RIIKONEN JUHA     MISS PIGGY  
Beneteau First 31.7 HR SGV     1,19     18:10     19:59:17     2:10:02
4     LYS1     PETER WIKLUND     PETRA
Inferno 33 SGV     1,19     18:10     20:03:58     2:15:37
5     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA    
X-99 SVK      1,25     18:10     19:58:40     2:15:50
6     LYS1     JOUKO MÄENPÄÄ       PANDORA      
Pedrik 40             GV     1,21     18:10     20:03:24     2:17:12
7     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     19:59:51     2:19:30
8     LYS1     PIILEVÄT/JOUKO RAUDASOJA     CAPELLA
Dehler 36 db     1,23     18:10     20:03:51     2:20:02
9     LYS1     HARRI PELTONIEMI yksin     VIOLETTA      
Delphia 37        SGV     1,14     18:00     20:15:48     2:34:48

 

10.5.2011
* Ange ei ollut yksin, Belle Amien kerroin, aika ja sijoitus korjattu 17.5.2011
Sija     Luokka     Kippari     Veneen nimi     Mittaluku     Lähtöaika     tuloaika     Korjattu loppuaika
1     LYS1     PAULI  WETTERSTRAND     ILMARINEN   
Dufour 34        SGV     1,24     18:10     19:27:27     1:36:02
2     LYS1     ARI SAKKO     IRENE
First 31.7     1,19     18:10     19:33:20     1:39:10
3     LYS1     RIIKONEN JUHA     MISS PIGGY
Beneteau First 31.7 HR     1,19     18:10     19:41:41     1:49:06
4     LYS1     ANGELOS VON MARTENS     BELLE AMIE
Sun Fast 40     1,27     18:10     19:37:20     1:50:54
5     LYS1     MIKKO SEPPÄNEN     LUMINOSA   
X-99 SVK      1,25     18:10     19:45:17     1:59:06
                            
1     LYS2     JYRKI FURUHOLM     EMILIA         
H-vene     1,08     18:10     19:44:33     1:42:06
2     LYS2     PEKKA SILFVAST     RELAX       
Maxi 999                 GV     1,15     18:10     19:41:43     1:45:28
3     LYS2     JARMO LARIKKA     LE BARON
Fingulf 34     1,15     18:10     19:43:47     1:47:51
4     LYS2     RISTO PASENIUS     NIDO       
Artina 33                  SGV     1,15     18:10     19:46:32     1:51:00
5     LYS2     JUHANA MÄKELÄ     DESIREE
Avance 33     1,14     18:10     20:05:10     2:11:17

 

KILPAILUTOIMIKUNTA 2017

Erno Kniivilä
kilpailutoiminta

erno@kniivila.com
050 376 2001

Kilpailutoimikunta 2017

Kai Kniivilä, kilpailupäällikkö
Simo Sepperi
Timo Perttilä
Patrik Lohman
Tuomas Huikko
Miia Suominen

klv.kilpailut@gmail.com

H-veneen yhteyshenkilö
Julius Siikanen
Puhelin: 045 2300676